Panasonic HL1-HP-AC240V
HL Series 15A SPDT 240 VAC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic HL1-HP-AC240V herunter.
Future Electronics
Datasheet6 SeitenVor 18 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 26 Jahren
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
IHS
Panasonic
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2018-09-30
Verwandte Teile
PanasonicHL1-H-AC240V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 240V
Power Relay 220/240VAC 15A SPDT(20.6mm 43mm 40.75mm) Chassis Automotive
PanasonicHL1-H-AC48V
Power Relay 48VAC 15A SPDT(27.2x20.8x41.75)mm Socket
TE Connectivity4-1415540-4
POWER RELAY, SPDT, 16A, CTRL-V 230VAC, VOL-RTG 400VAC, DIN RAIL, XT SERIES
TE Connectivity1-1721956-7
Power/Signal Relay, Spdt, Momentary, 0.015A (Coil), 24Vdc (Coil), 360Mw (Coil), 10A (Contact),
NTE ElectronicsR14-5A15-120
RELAY-SPDT 15AMP 120VAC WITH PLUG-IN/SOLDER TERMINALS | NTE Electronics Inc. R14-5A15-120
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic HL1-HP-AC240V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Relay 220/240VAC 15A SPDT(27.2x20.8x36.9)mm THT
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output