onsemi NGTB40N120IHRWG
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 120A 384000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi NGTB40N120IHRWG herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 12 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+2.06%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-08-13
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2021-07-05
LTD Date2022-07-05
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 days ago)
Verwandte Teile
INFINEON IGW40N120H3 IGBT Single Transistor, 40 A, 2.4 V, 483 W, 1.2 kV, TO-247, 3 Pins
IGBT 1200V 80A 555W TO247-3 / Trans IGBT Chip N-CH 1200V 80A 555000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 80A 350000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247AD Tube
Infineon IGW40T120FKSA1 IGBT, 75 A 1200 V, 3-Pin TO-247, Through Hole
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
STMicroelectronicsSTGWA40N120KD
40 A, 1200 V short circuit rugged IGBT with Ultrafast diode
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi NGTB40N120IHRWG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
IGBT, 1200V 40A FS2-RC Induction Heating
Insulated Gate Bipolar Transistor, 80A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
384W 2.3V 2.55V@ 15V,40A 80A TO-247 16.25mm*5.3mm*21.4mm
IGBT TRENCH FS 1200V 80A TO-247
TRANSISTOR, IGBT, 2.3V, 80A, TO-247-3; DC Collector Current: 80A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 2.3V; Power Dissipation Pd: 384W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Transistor Case Style: TO-247; No. o
Igbt, Single, 1.2Kv, 80A, To-247; Continuous Collector Current:80A; Collector Emitter Saturation Voltage:2.3V; Power Dissipation:384W; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv; No. Of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:175°C; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NGTB40N120IHRWG