onsemi MM5Z6V2ST1G
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 6.2 V
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi MM5Z6V2ST1G herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 5 Jahren
Upverter
HQonline
element14 APAC
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+683%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Zener Voltage
6.195 V
6.195 V
Tolerance
6 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
100 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
500 mW Standard Tolerance Zener Diode Voltage Regulators 4.7 V