Omron V-10G-2C24-K
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Omron V-10G-2C24-K herunter.
IHS
Datasheet16 SeitenVor 21 Jahren
Sager Electronics
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
Switch Snap Action N.O. SPST Simulated Roller Lever 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 5A 250VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPST-NC Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Omron V-10G-2C24-K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Snap Acting/Limit Switch SPST Momentary 10A
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 10A, 8VDC, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V