NXP Semiconductors PZM5.6NB2,115
Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.14%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NXP Semiconductors PZM5.6NB2,115 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 27 Jahren
Datasheet12 SeitenVor 27 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1997-12-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Diode Zener Single 5.6V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.6V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 3.3V 2% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 11 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
Diodes Inc.MMBZ5232B-7-F
MMBZ5232B-7 Series 350 mW 5.6 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Beschreibungen
Zener Diode Single 5.61V 2% 40Ohm 300mW 3-Pin MPAK T/R
Compliant Surface Mount 40 Ω Tape & Reel (TR) 2 % SOT-23-3 5.6 V 59
DIODE ZENER 5.6V 300MW SMT3