NXP Semiconductors MC68EN360CVR25L
MPU ColdFire M683xx Processor RISC 32bit 0.57um 25MHz 357-Pin BGA Tray
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NXP Semiconductors MC68EN360CVR25L herunter.
IHS
Datasheet14 SeitenVor 27 Jahren
NXP Semiconductors
SHENGYU ELECTRONICS
Freescale Semiconductor
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
82,794
Authorized Distributors
3
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
357
Core Architecture
Coldfire
Coldfire
Data Bus Width
32 b
32 b
Max Frequency
25 MHz
33.34 MHz
Number of I/Os
1
Interface
SPI, UART
SPI, UART
Memory Type
Memory Size
Min Supply Voltage
4.75 V
4.75 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
Peripherals
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2006-07-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-30
LTD Date2020-09-30
Verwandte Teile
NXP SemiconductorsMC68360VR25L
NXP SemiconductorsMC68360ZQ25VL
NXP SemiconductorsMC68360VR25VL
Beschreibungen