United Chemi-Con EMVH500ADA100MF60G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, 2826
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EMVH500ADA100MF60G herunter.
Electro Sonic
Datasheet2 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 13 Jahren
IHS
Future Electronics
DigiKey
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUCZ1H100MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCZ 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVH630ADA100MH63G
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20%( 8 X 6.3mm) SMD 2 Ohm 60mA 1000h 125C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVH630ADA100MF80G
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 2 Ohm 60mA 1000h 125C Automotive T/R
PanasonicEEV-TG1J100P
CAP ELECT 10UF 63V TG SMD
PanasonicEEEFC1H100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HA1J100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 63V 10muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 2.8 Ohm 51mA 1000h 125°C Cardboard T/R
SURFACE MOUNT ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
10uF 50V 51mA@100kHz 2.8Ω@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
T&R / CAP 10UF 50V ELECT MVH SMD
Aluminium SMT capacitor MVH 10uF 50Vdc