Nichicon UWT0J101MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UWT0J101MCL1GB herunter.
Future Electronics
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 18 Jahren
HQonline
Farnell
Newark
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+23.92%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
520 mΩ
520 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
60 mA
168 mA
168 mA
Height - Seated (Max)
5.4102 mm
5.6388 mm
5.6388 mm
Verwandte Teile
PanasonicEEE0JA101WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEHA0J101WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-0JA101WAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMVE6R3ADA101MF55G
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 69mA 1000h 105°C Cardboard T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UWT0J101MCL1GB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF 6.3 V DC, WT SERIES 1000H 6.3(DIA.)X5.4MM
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 60mA 1000h 105C Automotive T/R
WT Series 100 uF 6.3 V 105°C Ø6.3 x 5.4mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Electrolytic capacitor; SMD; 100uF; 6.3V; 105deg.C; 6.3x5.4; 20%; 1000h
100uF 6.3V 60mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD / 100 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 6.3V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Wt; Capacidad:100Μf; Tensión Nominal:6.3V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:5.4Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UWT0J101MCL1GB
CAPACITOR ALUM ELEC 100UF, 6.3V, 20%, SMD; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:5.4mm; Diameter:6.3mm; Capacitor Terminals:SMD; Capacitor Mounting:SMD