KYOCERA AVX UWR1C470MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KYOCERA AVX UWR1C470MCL1GB herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-75.77%
Stock
15,829
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
52 mA
52 mA
52 mA
Height - Seated (Max)
5.5118 mm
5.4102 mm
5.4102 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-11-30
Verwandte Teile
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 16 V DC, WX SERIES 2000H 6.3(DIA.)X5.4MM
47uF 16V 87mA@10kHz 卤20% Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEEHBC470UAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUT 16V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAVS476M16C12T-F
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 5.4mm) SMD 9.2 Ohm 39mA 2000h 85C T/R
Wurth Elektronik865080342006
WCAP-ASLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Beschreibungen
Beschreibungen von KYOCERA AVX UWR1C470MCL1GB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
47uF 16V 58mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
WR Series 47 F 16 V 85 °C Ø 5 x 5.4 mm V-Chip SMT Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2121
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 5.4mm) SMD 52mA 2000h 85C Automotive T/R