Nichicon USA1H2R2MDD1TE
2.2uF 50V 卤20% 19mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon USA1H2R2MDD1TE herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 8 Jahren
Newark
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
5,300
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
19 mA
16 mA
16 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUSR1H2R2MDD
2.2UF 50 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, SR SERIES 2000H 4 (DIA.) X 7MM
NichiconUST1H2R2MDD
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 19mA 1000h 105C Automotive Bulk
NichiconUSW1H2R2MDD
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
PanasonicECA-1HM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1HM2R2I
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 20mA 2000h 85°C Ammo Pack
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon USA1H2R2MDD1TE, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 19mA 2000h 85C Ammo
SA Series 2.2 uF 50 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 2.2Uf, 50V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:1.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA1H2R2MDD1TE