Nichicon UPM1E820MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 82muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UPM1E820MED1TD herunter.
Farnell
Datasheet7 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet7 SeitenVor 16 Jahren
Newark
element14 APAC
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-26.31%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
10,813
Authorized Distributors
4
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
180 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Verwandte Teile
NichiconUPJ1E820MED
82uF 25V 470m惟 卤20% 180mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 82muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 25V, 20%, RADIAL, FULL REEL
United Chemi-ConELXY250ELL820MFB5D
Cap Aluminum Lytic 82uF 25V 20%( 6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 273mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXV250ELL820MFB5D
Cap Aluminum Lytic 82uF 25V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 255mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB250ELL820ME11D
Cap Aluminum Lytic 82uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 340mA 5000h 105C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UPM1E820MED1TD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 82uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 2; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 82µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:82Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1E820MED1TD