Nichicon UPJ1E390MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 39muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UPJ1E390MDD1TD herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 6 Jahren
Newark
Stock
2,169
Authorized Distributors
0
Capacitance
39 µF
39 µF
39 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
100 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 39muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConELXY250ELL390MEB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 25V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 163mA 2000h 105C Automotive Bulk
NichiconUPW1E390MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 39UF 25 V DC, PW SERIES 2000H 5 (DIA.) X 11MM
NichiconUPW1E390MDD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXV250ELL390MEB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 25V 20% (5 X 11.5mm) Radial 2mm 165mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1E390
Cap Aluminum 39uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UPJ1E390MDD1TD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 39UF 20% 25V RADIAL
Capacitor Alum Elec, 39Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:39Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1E390MDD1TD