Nichicon UKW2A330MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UKW2A330MPD1TD herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.06%
Stock
11,775
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
160 mA
145 mA
145 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicECA-2AM330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 145mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM330B
Panasonic ECA2AM330B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUFW2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
NichiconUVR2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-2AHG330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 130mA 1000h 105C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UKW2A330MPD1TD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
33uF 100V 卤20% 160mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
33¦ÌF 100V ¡À20% 3.5mm 2000h@ 85¡ãC 160mA@ 120Hz,320mA@ 10kHz 8mm*12.5mm
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH