Nichicon UHE1H561MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 560muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UHE1H561MHD6TN herunter.
Newark
Datasheet5 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 11 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
4,547
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 mΩ
150 mΩ
150 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.4475 A
1.4475 A
1.4475 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUHE1J561MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 560muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUHE1J561MHD6
Cap Aluminum Lytic 560uF 63V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 1350mA 10000h 105C Bulk
560uF 63V ±20% Plugin,D10xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
560uF 63V ±20% Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXY350ELL561MK20S
Cap Aluminum Lytic 560uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1340mA 7000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UHE1H561MHD6TN, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 560UF, 50V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 560uF 50V 20%( 18 X 15mm) Radial 7.5mm 1930mA 10000h 105C Ammo
560uF 50V 卤20% 1.448A@120Hz Plugin,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 560UF, 50V, RADIAL;; CAPACITOR ALUM ELEC, 560UF, 50V, RADIAL; Capacitance:560µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; ESR:0.15ohm; Height:15mm; Diameter:18mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm
Capacitor Alum Elec, 560Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:560Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:18Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1H561MHD6TN