Nichicon UHE1H471MHD3TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UHE1H471MHD3TN herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 8 Jahren
Farnell
element14 APAC
Newark
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-12.57%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Stock
40,055
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.2675 A
1.2675 A
1.2675 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUHE1V471MHD6
NichiconUHE1J471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYB350ELL471MJ16S
470uF 35V ±20% 1.4A@100kHz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-350ELL471MK15S
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1450mA 10000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXJ 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UHE1H471MHD3TN, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
470uF 50V 55m惟 卤20% 1.268A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20%( 16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 10000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 50 Volts 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount