Nichicon UHE1C392MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 16V 3900muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UHE1C392MHD3 herunter.
Future Electronics
Datasheet6 SeitenVor 3 Jahren
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-25.33%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
3DHerunterladen
Stock
14,518
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
3.9 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
Ripple Current
2.288 A
2.61 A
2.61 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NichiconUPW1C392MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 3900muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKYB160ELL392MK30S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 2860mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKYB160ELL392ML20S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2.61A 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-160ELL392ML25S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2930mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1C392S
Panasonic EEUFR1C392S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
KYOCERA AVXUPW1C392MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 3900muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UHE1C392MHD3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 2860mA 10000h 105C Bulk
3900uF 卤20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 3900 uF 16V 105°C Ø16 x 20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
3.9mF 16V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 2.288A@ 120Hz,2.86A@ 100kHz ,D16xL20mm 20mm*20mm*20mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 3900Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:3900Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1C392MHD3