KYOCERA AVX PCG0J181MCO1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount,...
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KYOCERA AVX PCG0J181MCO1GS herunter.
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,103
Authorized Distributors
3
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 mΩ
33 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
150 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.9944 mm
Introduction Date2011-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
United Chemi-ConAPXK6R3ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 6.3VDC 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.017 Ohm 3390mA 15000h 105C T/R
Polymer Aluminum SMD Capacitors 2.5V 180uF 105 C SMD Low ESR
Cap Aluminum Polymer 180uF 16VDC 20%( 6.3 X 5.7mm) SMD 0.022 Ohm 3300mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXE2R5ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 2.5V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.021 Ohm 2670mA 2000h 105°C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 3333
United Chemi-ConAPXC6R3ARA181MF60G
Cap Aluminum Polymer 180uF 6.3V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.022 Ohm 2580mA 1000h 105°C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von KYOCERA AVX PCG0J181MCO1GS, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 2121
6.3V 180uF Polymer 卤20% 17m惟@100kHz SMD,D5xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
180¦ÌF 6.3V ¡À20% 17m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 3A@ 100kHz SMD,5X6MM 5.3mm*5.3mm*6mm
CAP ALUM POLY 180UF 20% 6.3V SMD
Radial Can - SMD PCG 6.3V 180muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Higher Capacitance Chip Type, 180 μF, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 180Uf, 6.3V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.017Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 85°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCG0J181MCO1GS