Nichicon LGY1V123MELC30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon LGY1V123MELC30 herunter.
3-Monats-Trend:
-90.40%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,300
Authorized Distributors
5
Capacitance
12 mF
12 mF
12 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
33 mΩ
33 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.9 A
3.5 A
3.5 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
32.004 mm
32.004 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEU-FC1A123
Cap Aluminum 12000uF 10V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 3735mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J123
Cap Aluminum 12000uF 6.3V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 3635mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPM0J123MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 12000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC0J123L
Cap Aluminum 12000uF 6.3V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 3360mA 5000 hr 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon LGY1V123MELC30, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
卤20% 2.9A@120Hz 10mm 35V 12000uF Plugin,D35xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life Assurance Snap-in Terminal Type, 12000 μ F, 35 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
12mF 35V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 2.9A@ 120Hz,3.335A@ 50kHz , 30mm*30mm*32mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGY1V123MELC30
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH