Nichicon LGN2E561MELB30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 250V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon LGN2E561MELB30 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
3-Monats-Trend:
+5.96%
Stock
2,495
Authorized Distributors
5
Capacitance
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
266 mΩ
Ripple Current
1.5 A
2.14 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
Verwandte Teile
PanasonicECOS2DA561DA
Cap Aluminum 560uF 200V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.296 Ohm 1500mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 180V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX561M200K012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS2DB561DA
Cap Aluminum 560uF 200V 20% (30 X 25mm) Aluminum Cylindrical Can 10mm 0.355 Ohm 1500mA 3000 hr 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMM201VSN561MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX561M200K022
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 200V 20%
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon LGN2E561MELB30, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250volts 560uF 105c 30x30x10L/S
LGN Series 250 V 560 uF 105°C Ø30 x30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
卤20% 1.5A@120Hz 10mm 250V 560uF Plugin,D30xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS