NIC Components NRWA4R7M100V5X11TBF
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial aluminum electrolytic capacitor 20% 4.7muF 100V
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NRWA4R7M100V5X11TBF herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 5 Jahren
Future Electronics
NIC Components
Stock
24,127
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
28 Ω
Ripple Current
30 mA
38 mA
38 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
United Chemi-ConEKMG500ELL4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconURZ1H4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ETC4R7ME11D
Cap Aluminum 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 30mA 1000h 105C Ammo Pack
PanasonicECEA1VKS4R7
Panasonic ECEA1VKS4R7 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 28 Ohm 30mA 1000h 105°C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
NRWA Series 100 V 4.7 uF 5 x 11 mm LS=5 mm ±20 % Radial Electrolytic Capacitor