NIC Components NRWA471M16V10X12.5F
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.66 Ohm 320mA 1000h 105C Bulk
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NRWA471M16V10X12.5F herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 5 Jahren
Future Electronics
NIC Components
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
8,520
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
660 mΩ
90 mΩ
90 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
3000 hours
Ripple Current
320 mA
755 mA
755 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NIC ComponentsNRWA471M25V10X16F
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.49 Ohm 380mA 1000h 105C Bulk
PanasonicECA1CHG471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-1AHG471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA0JHG471
Capacitor Aluminum 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 230mA 1000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 470muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG6R3ELL471MF11D
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 230mA 1000h 105°C Bulk
Beschreibungen
NRWA Series 470 uF 16 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount