NIC Components NRE-JL221M25V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 0.22 Ohm 400mA 7000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NRE-JL221M25V6.3X11F herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 5 Jahren
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
220 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
280 mA
280 mA
280 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NIC ComponentsNRSZ221M10V6.3X11F
Radial ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 10V 220muF 20%
PanasonicEEUFC1A221
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220uF, 10V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Leaded
United Chemi-ConELXZ160ELL221MF15D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 16V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP DIP,D6.3xL11mm 220μF ±20% 25V 220mΩ 400mA 7000Hrs@105℃
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXF 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 400mA 7000h 105C Ammo
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Al cap Radial NRE-JL series 25V 220uF