NIC Components NRC04F31R6TRF
Res Thick Film 0402 31.6 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NRC04F31R6TRF herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 3 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
20,000
Authorized Distributors
2
Resistance
31.6 Ω
31.6 Ω
31.6 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0402FR-0731R6L
RC Series 0402 0.063 W 31.6 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402FR-0729R4L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 29.4Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0733R2L
Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 0.063W(1/16W) 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 31.6 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 28.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von NIC Components NRC04F31R6TRF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 31.6ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film; Thick Film; Chip Resistors; General Purpose
Thick Film 0402 (1005) 31.6 Ohm 63mW
Res, 31R6, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:31.6Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Nic Components NRC04F31R6TRF