NIC Components NMC0603X7R224K10TRPF
Capacitor Ceramic 0.22uF 10V X7R 10% SMD 0603 125C Paper T/R
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NMC0603X7R224K10TRPF herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
NIC Components
Future Electronics
Jameco
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-47.83%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
425
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
Height
1 mm
1.02 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KA8NNNC
25V 220nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KO8NNNC
16V 220nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK107B7224KA-T
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 / 0.22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KP8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 10 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
TAIYO YUDENEMK107BJ224KA-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 0.22 uF, ± 10 %, 0603, X5R/B, RoHS
Yageo GroupC0603C224K8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.22uF X7R 0603 10%
Beschreibungen
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0603
NMC Series 0603 0.22 uF 10 V ±10 % Tolerance X7R SMT Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitors; MLCC X7R Dielectric; Class II Semi-Stable TC
0603 CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 220nF 10% 15% ppm/C