NIC Components NMC0603X7R105K25TRPF
Multilayer Ceramic Chip Capacitor Rohs Compliant: Yes |Nic Components NMC0603X7R105K25TRPF
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NMC0603X7R105K25TRPF herunter.
IHS
Datasheet14 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
Height
1 mm
950 µm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
NMC Series 0603 1 uF 25 V ±10% X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Ultra Low ESR T/R