NIC Components NMC0603X7R104K50TRPF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NMC0603X7R104K50TRPF herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+938%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1 mm
970 µm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Multilayer Ceramic Capacitor, CC Series, 0.1 - F, - 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric]
16V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KO8NNNC
25V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KB8NNNC
Multi Layer Ceramic Capacitor (MLCC) / Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
TAIYO YUDENUMK107B7104KA-T
UMK Series 0603 0.1 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Beschreibungen
NMC Series 0603 0.1 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitors; MLCC X7R Dielectric; Class II Semi-Stable TC
CERAMIC CAPACITOR 0603 ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 100nF 50V