NIC Components NMC0603NPO680J100TRPF
NMC Series 0603 68 pF 100 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Ceramic Capacitor
3-Monats-Trend:
Restocked
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Capacitance
68 pF
68 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1 mm
970 µm
Introduction Date2002-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupC0603C680J5GACTU
CERAMIC CAPACITOR 68PF 50V C0G/NP0 5%, 0603, FULL REEL
KYOCERA AVX06031A680JAT2A
0603 68 pF 100 V ±5% Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C680J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 68pF C0G 0603 5%
50V 68pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035A680JAT2A
0603 68 pF 50V ±5% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603 / 68 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Beschreibungen
Cap Ceramic 68pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0603