NIC Components NACZ221M50V10X10.5TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 220muF 50V
Obsolete
Muster anfordernDatenblatt
Future Electronics
NIC Components
Jameco
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-86.37%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
24,629
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
220 mΩ
180 mΩ
180 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
270 mA
402 mA
402 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
Verwandte Teile
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 35V 220muF 20%
PanasonicEEEFP1A221AP
Panasonic EEEFP1A221AP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEEFP1C221AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
CL Series 16 V 220 uF ±20% Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEMZR500ADA221MHA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
PanasonicEEEFK1C221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Beschreibungen
NACZ Series 220 uF 50 V 105°C 2 kHrs SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
Cap Aluminum Lytic 220uF 50V 20% (10 X 10.5mm) SMD 450mA 2000h 105C T/R
Cap, 220Uf, 50V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):50V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacz Series; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ221M50V10X10.5TR13F