NIC Components NACZ102M10V10X10.5TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 1mF 10V
NIC Components
Jameco
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
48,127
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
402 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Verwandte Teile
NACK Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEEFT1A102AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFK1C102SP
FKS Radial Can - SMD Aluminum Electrolytic Capacitor 0.394Dia 10.00mm 卤20% 1000muF 16V
United Chemi-ConEMZJ6R3ADA102MHA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
NIC ComponentsNAZT102M10V10X10.5LBF
NAZT Series 1000 uF 10 V ±20 % Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Beschreibungen
NACZ Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.09 Ohm 670mA 2000h 105C T/R
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ102M10V 10X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141