NIC Components NACEW221M35V8X10.5TR13F
NACEW Series 220 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
IHS
Datasheet6 SeitenVor 5 Jahren
NIC Components
Future Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
720
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.06 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
190 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
Verwandte Teile
Capacitor Aluminum 220uF 50VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.91 Ohm 320mA 2000 hr T/R
NACE Series 220 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 6.3 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 1.06 Ohm 190mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333