Nexperia BZV55-B12,135
Diode Zener Single 12V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nexperia BZV55-B12,135 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 15 Jahren
Nexperia
NXP Semiconductors
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+39.45%
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Zener Voltage
12 V
12 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Verwandte Teile
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional