Nexperia 74HCT14PW-Q100,118
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74HCT14
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nexperia 74HCT14PW-Q100,118 herunter.
IHS
Datasheet19 SeitenVor 12 Jahren
Datasheet20 SeitenVor 14 Jahren
NXP Semiconductors
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.62%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Inverter
Inverter
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
51 ns
18 ns
18 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
4 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Verwandte Teile
Texas InstrumentsSN74HCT04PWR
Inverter 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R / IC HEX INV 14-TSSOP
Texas InstrumentsSN74HCT14PWR
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
Texas InstrumentsCD74HCT04PWR
Buffer Inverter 74HCT04 EAR99 74HCT logic gate circuit 19ns @ 4.5V 50pF 1.2mm 4mA 4mA 2V
74HCT Series 4.5 to 5.5 V Surface Mount Hex Schmitt-Trigger Inverter - TSSOP-14
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP / Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-TSSOP
74HCT Series 5 V Hex Inverting Schmitt Trigger - TSSOP-14
Beschreibungen
Beschreibungen von Nexperia 74HCT14PW-Q100,118, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R Automotive AEC-Q100
Buffer Inverter Schmitt Trigger 74HCT14 e4 Automotive AEC-Q100 74HCT logic gate circuit 34ns @ 4.5V 50pF 1.1mm 4mA 4mA 1.9V-2.1V