Murata LQW21HNR68J00L
Inductor RF Chip Wirewound 680nH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 130mA 2.21Ohm DCR 0805 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata LQW21HNR68J00L herunter.
Farnell
Future Electronics
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
LTB Date2025-09-30
LTD Date2026-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 680nH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.73uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.68uH 5% 25.2MHz 45Q-Factor Ceramic 0.4A 1.55Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Beschreibungen
Beschreibungen von Murata LQW21HNR68J00L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2012/0805
LQW21 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm 680nH
INDUCTOR, 680NH, 520MHZ, 0.13A, 0805;
FIXED IND 680NH 130MA 2.21OHM SM
Fixed Inductors 0805 0.68uH 5%
FIXED IND 680NH 130MA 2.21 OHM
130mA 680nH ±5% 0805 Power Inductors ROHS