Murata LQW15AN1N3C10D
Inductor RF Chip Wirewound 1.3nH 0.2nH 100MHz 20Q-Factor 1.2A 17mOhm DCR 0402 Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata LQW15AN1N3C10D herunter.
element14 APAC
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 17 Jahren
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+623%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Stock
47,484
Authorized Distributors
6
Inductance
1.3 nH
1.3 nH
Tolerance
15.38 %
15.38 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
DC Resistance (DCR)
17 mΩ
17 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2003-02-21
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.0013uH, 7.69%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 1.3nH 0.3nH 100MHz 7Q-Factor Ceramic 1A 0402
General Purpose Inductor, 0.0013uH, 0.08%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENAQ1051N2S-T
Inductor RF Multi-Layer 0.0012uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor 0.71A 0.07Ohm DCR 0402 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Murata LQW15AN1N3C10D, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Wirewound Inductor, 1.3 nH, 0.017 ohm, 16 GHz, 1.2 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_10 Series
General Purpose Inductor, 0.0013uH, 15.3846%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 1.3 nH ±0.2 nH 1.2 A 17 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0402 1.3nH ±0.2nH 1.2A 17mΩ 16GHz 20@250MHz
Inductor RFChip Unshielded Wirewound 0.0013uH 0.2nH 100MHz 20Q-Factor Non Magnetic 1.2A 0.017Ohm DCR 0402 T/R
Inductor, 1.3Nh, 16Ghz, 1.2A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN1N3C10D
INDUCTOR, 0402 CASE; Inductance: 1.3nH; Product Range: -; DC Current Rating: 1.2A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.017ohm; Inductance Tolerance: ± 0.2nH; Self Resonant Frequency Min: 16GHz; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]