Murata LQH32CN100K33L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 10uH 10% 1MHz Ferrite 0.45A 0.39Ohm DCR 1210 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata LQH32CN100K33L herunter.
Upverter
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Newark
Farnell
element14 APAC
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+3.41%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
3DHerunterladen
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
10 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
450 mA
500 mA
500 mA
DC Resistance (DCR)
390 mΩ
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
1 MHz
10 kHz
10 kHz
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Verwandte Teile
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 10% 1MHz Ferrite 0.45A 0.39Ohm DCR 1210 T/R
RF Choke Bobbin Core 10uH 10% 7.96MHz 85Q-Factor Ferrite 0.5A 0.65Ohm DCR AXL T/R