Multicomp MCSR06X1600FTL
Res Anti-Sulfured Thick Film 0603 160 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Multicomp MCSR06X1600FTL herunter.
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
18,240
Resistance
160 Ω
160 Ω
160 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2019-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 160ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07160RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 160Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 160 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0603 150 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ3EKF1600V
Res Thick Film 0603 160 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 150Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Multicomp MCSR06X1600FTL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 160ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcsr 06 Series, 160 Ohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCSR06X1600FTL
RES, 160R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 160ohm; Product Range: MCSR 06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Ceramic; Power Rating: 100mW; Resistance Tolera