Multicomp MCSR06X1303FTL
Res Sulfur Resistant Thick Film 0603 130k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Multicomp MCSR06X1303FTL herunter.
3-Monats-Trend:
-64.52%
Stock
36,664
Resistance
130 kΩ
130 kΩ
130 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
Res General Purpose Thick Film 0603 130k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-07130KL
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 130K 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC0603FR-07130KL
Res Thick Film 0603 130K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3EKF1303V
Res Thick Film 0603 130K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 130kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Multicomp MCSR06X1303FTL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 130000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcsr 06 Series, 130 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCSR06X1303FTL
RES, 130K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 130kohm; Product Range: MCSR 06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Ceramic; Power Rating: 100mW; Resistance Toler