Littelfuse 72R050XU
PTC Resettable Fuse 0.5A(hold) 1A(trip) 72VDC 40A 0.77W 4s 0.5Ohm Radial 7.9 X 3.1mm Bulk
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Littelfuse 72R050XU herunter.
Farnell
Datasheet7 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet7 SeitenVor 16 Jahren
Fuses Unlimited
ODG (Origin Data Global)
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
24,224
Authorized Distributors
1
Resistance
1.17 Ω
500 mΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Hold Current
500 mA
500 mA
Trip Current
1 A
1 A
Time to Trip
4 s
4 s
Power Rating
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-10-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityRXEF050-1
PTC Resettable Fuse 0.5A(hold) 1A(trip) 72V 40A 0.77(Nom)W 4s 0.5Ohm Radial 7.9 X 3mm Loose
TE ConnectivityRXEF050S
PTC Resettable Fuse 0.5A(hold) 1A(trip) 72V 40A 0.77(Nom)W 4s 0.5Ohm Radial 7.9 X 3mm Bag
TE ConnectivityRXEF050-2
PTC Resettable Fuse 0.5A(hold) 1A(trip) 72V 40A 0.77(Nom)W 4s 0.5Ohm Radial 7.9 X 3mm T/R
Littelfuse60R050XPR
PTC Resettable Fuse 0.5A(hold) 1A(trip) 60VDC 40A 0.77W 4s 0.5Ohm Radial 7.9 X 3.1mm Ammo Automotive
Littelfuse72R050XPR
PTC Resettable Fuse, 0.5ohm, Through Hole Mount
PTC Resettable Fuse 0.5A(hold) 1A(trip) 60V 40A 1.7W 4s 0.35Ohm SMD Solder Pad 7.98 X 5.44 X 3.18mm T/R Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Littelfuse 72R050XU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
72V 500mA 40A -40¡Í~+85¡Í 1A 500m´Î 4s 1.17´Î Radial LeadedP=5.1mm Resettable Fuses ROHS
72R Series - 72V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 0.5A
Littelfuse SCT
FUSE, PTC RESET, 72V, 500mA, RADIAL; Pro; FUSE, PTC RESET, 72V, 500mA, RADIAL; Product Range:POLYFUSE 72R Series; Voltage Rating:72VDC; Holding Current:500mA; Tripping Current:1A; Time to Trip:4s; Fuse Shape:Round; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1mm; Diameter:7.9mm