Littelfuse 1.5SMC68A
1.5SMC Series 1.5 kW 68 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Littelfuse 1.5SMC68A herunter.
Newark
Datasheet6 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 10 Jahren
Burklin Elektronik
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Fuses Unlimited
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+7.88%
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Breakdown Voltage
68 V
68 V
68 V
Clamping Voltage
92 V
92 V
92 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
16.5 A
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Littelfuse 1.5SMC68A, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
DO-214AB SMC 1.5SMC 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 64.6V 16.5A 1500W 1.5kW -55C~150C TJ
TVS DIODE, 1.5KW, 58.1V, UNIDIR, DO214AB; Product Range: 1.5SMC Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 58.1V; Clamping Voltage Vc Max: 92V; Diode Case Style: DO-214AB; No. of Pins: 2Pins; Breakdo