Lattice Semiconductor LFE2-12E-7QN208C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP Tray
Datasheet390 SeitenVor 4 Jahren
Augswan
Future Electronics
Mouser
Lieferkette
Country of OriginMalaysia, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6QN208C
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5QN208I
12000 1500 PQFP-208(28x28) Programmable Logic Device (CPLDs/FPGAs) ROHS
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5QN208C
ECP2 LFE2-12 208-BFQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 4.1mm 1.2V 320MHz 0.358ns
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 572MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 657MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Beschreibungen
ECP2 LFE2-12 208-BFQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 4.1mm 1.2V 420MHz 0.304ns
LFE2 Series 12000 LUTs 131 I/O 1.2 V -7 Speed Surface Mount FPGA - PQFP-208
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 131 I/O DSP 1.2V -7 Spd
Latticeecp2 ; 12K Luts; 1.2V Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LFE2-12E-7QN208C