Lattice Semiconductor LFE2-12E-6TN144C
Lattice Semiconductor LFE2-12E-6TN144C FPGA, 12K Luts, 93 I/o, DSP, 144TQFP
Datasheet390 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Future Electronics
SHENGYU ELECTRONICS
Lieferkette
Country of OriginMalaysia, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6TN144I
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 144-Pin TQFP
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5TN144C
ECP2 LFE2-12 144-LQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 1.6mm 1.2V 320MHz 0.358ns
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-7TN144C
FPGA - Field Programmable Gate Array 12K LUTs S-Series 1.1.2V -7 Spd
FPGA Spartan-6 LX Family 9152 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 144-Pin TQFP
Beschreibungen
ECP2 LFE2-12 144-LQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 1.6mm 1.2V 357MHz 0.331ns
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PQFP144
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 93 I/O DSP 1.2V -6 Spd
12K LUTs 93 I/O DSP 1.2V -6 Speed