Lattice Semiconductor LFE2-12E-5TN144C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 144-Pin TQFP Tray
Datasheet390 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Augswan
Future Electronics
Factory Futures
Lieferkette
Country of OriginMalaysia, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6TN144I
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 144-Pin TQFP
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5TN144C
ECP2 LFE2-12 144-LQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 1.6mm 1.2V 320MHz 0.358ns
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-7TN144C
FPGA - Field Programmable Gate Array 12K LUTs S-Series 1.1.2V -7 Spd
FPGA Spartan-6 LX Family 9152 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 144-Pin TQFP
Beschreibungen
ECP2 Series 12 K LUTs 93 I/O 1.26 V Surface Mount FPGA - TQFP-144
ECP2 LFE2-12 144-LQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 1.4mm 1.2V 311MHz 0.358ns