KYOCERA AVX TAJC225M035SNJ
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 3.5 Ohm 125°C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KYOCERA AVX TAJC225M035SNJ herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 4 Jahren
Future Electronics
Newark
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-24.51%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
3,285
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
800 nA
800 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
Lieferkette
Country of OriginCzechia, El Salvador
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-08-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT491C225M035AT
Solid Tantalum Capacitor 2.2µF 35V 20% SMD Tape and Reel
Yageo GroupT491C225K035AT
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 3.2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC225K035RNJ
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 3.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C225M025AT
Cap Tant Solid 2.2uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 3.5 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Surface Mount, 2312
KYOCERA AVXTHJC225K035RJN
Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 10% (6 X 2.6 X 3.2mm) SMD 6032-28 3.5 Ohm 175°C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von KYOCERA AVX TAJC225M035SNJ, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Surface Mount, 2312
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 2.2uF 20%
2312 (6032Metric) TAJ 35V 2.2muF ±20% 0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
2.2¦ÌF ¡À20% 35V 3.5¦¸ 2312 6mm*3.2mm*2.8mm
CAPACITOR TANT, 2.2µF, 35V, 2312; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35VDC; ESR:3.5ohm; Capacitor Case Style:2312; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.9mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C ;RoHS Compliant: Yes