KYOCERA AVX 06035C102JAT4A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KYOCERA AVX 06035C102JAT4A herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
Newark
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.66%
SnapEDA
Symbol
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
900 µm
900 µm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupC0603C102J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0603 5%
0603 1 nF 50 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 1nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B102JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0603 5% AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von KYOCERA AVX 06035C102JAT4A, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 1000pF ±5% X7R
Cap 0.001Uf 50Vdc X7R 5% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes