KOA Speer RN73H1ETTP1800B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 180ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RN73H1ETTP1800B25 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-19.89%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
43,061
Authorized Distributors
2
Resistance
180 Ω
180 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA-2AEB181X
Res Thin Film 0402 180 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP3-1879208-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 180ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD07180RL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 180Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0402 180 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-2AEB1960X
Res Thin Film 0402 196 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RN73H1ETTP1800B25, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RN73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 180Ohm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 180Ohm,0402,0.1%,25p pm,63mW,50V
180¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm