KOA Speer RN731JTTD6801B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6800ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RN731JTTD6801B25 herunter.
Stock
1,763
Authorized Distributors
0
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2004-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
Verwandte Teile
TE ConnectivityCPF0603B6K8E1
Res Thin Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB682V
Res Metal Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF-A-0603B6K8E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6800ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP3-1879224-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6490ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB622V
Res Metal Film 0603 6.2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3EEB6491V
THIN FILM RESISTOR,CHIP,0603,1/16W, 0.1% / 25PPM, 7 INCH REEL, 6.49KOHM
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RN731JTTD6801B25, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thin Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
RN73 FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 6.8kOhm 0.063W 1/16W
SMD Resistor Resistance technical notation: 6K8 Temperature range: -55 ... +125 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thin Film Power Rating: 63 mW Rated voltage: 50 V Resistance: 6.8 kOhm