KOA Speer RK73H2BTTE1821F
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RK73H2BTTE1821F herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 2 Jahren
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
3,200
Authorized Distributors
2
Resistance
1.82 kΩ
1.82 kΩ
1.82 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206FR-131K82L
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K82L
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K91L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.91kOhm 0.25W 1/4W
TE Connectivity1623474-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 2000Ohm, 200V, 1% +/-Tol, -100, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE Connectivity1623474-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1960ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RK73H2BTTE1821F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1820ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 1.82Kohms 1%
1.82K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*600¦Ìm