KOA Speer RK73H1JTTD8202F
Res Thick Film 0603 82K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RK73H1JTTD8202F herunter.
Upverter
element14 APAC
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-29.87%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-0782KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 82kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0782KL
Res Thick Film 0603 82K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-1382KL
Res Thick Film 0603 82K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0603 82k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 80600ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RK73H1JTTD8202F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 82000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 82kOhm ±100ppm/C
RK73H Series 0603 82 KOhm 0.1 W ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Res, 82K, 1%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD8202F.
SMD Resistor 0603 82KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES 82K OHM 1% 1/10W 0603 / 82 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
SMD Resistor Resistance technical notation: 82K Temperature range: -55 ... +125 °C Housing type: 0603 Rated voltage: 50 V Resistance: 82 kOhm