KOA Speer RK73H1JTTD62R0F
Res Thick Film 0603 62 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RK73H1JTTD62R0F herunter.
Upverter
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-13.48%
Resistance
62 Ω
62 Ω
62 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-0762RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 62Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0762RL
Res Thick Film 0603 62 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-1362RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 62ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 61.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RK73H1JTTD62R0F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RK73H 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 62Ohms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 62ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 62R, 1%, 0.125W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD62R0F.
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Resistance technical notation: 62R Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 50 V Resistance: 62 Ohm
RES, 62R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 62ohm; Product Range: RK73H Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toleran