KOA Speer RK73H1JTTD1581F
Res Thick Film 0603 1.58K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KOA Speer RK73H1JTTD1581F herunter.
Upverter
Farnell
Garrett
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-10.95%
Resistance
1.58 kΩ
1.58 kΩ
1.58 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-071K58L
Res Thick Film 0603 1.58K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1580ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAC0603FR-071K58L
MCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.58kOhm 0.1W 1/10W
Yageo GroupRC0603FR-071K5L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 1.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F1K5
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 / 1.5 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Beschreibungen
Beschreibungen von KOA Speer RK73H1JTTD1581F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor Thick Film 0603 1.58k Ohm 1% 1/10 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73H 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.58kOhms 0.1W 1/10W
Res, 1K58, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD1581F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1580ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603